JANINA   JAGNA  I  MARIA  JANECKIE
Janina Janecka - Dobrzyńska.Urodziła się 20 października 1893r w Łodzi. Matka aktorek Jagny i Marii - występowała pod panieńskim nazwiskiem Janecka - pochodziła z aktorskiego rodu , była córką aktorki Matyldy Braunowej, siostrą aktorki Zofii Mysłakowskiej. Urodziła się 20 października 1893r w Łodzi. Uczyła się w Klasie Dramatycznej przy Warszawskim Towarzystwie Muzycznym. Na scenie debiutowała w Teatrze Małym w 1908 r. Grała w teatrach stołecznych, ujawniając talent komediowy. Aktorka- wystąpiła w 12 filmach - zadebiutowała na ekranie w 1932 r w nieocalałym - "Ułani ułani chłopcy malowani": nieocalałych "Dziejach grzechu" i "Bolek i Lolek", komediach -"10% dla mnie"- jako Grzybkowa; "Dwie Joasie"- niewierna pani Kowalska, "Jadzia"- Kunegunda, gospodyni Maliczów, w filmach "Wierna rzeka", "Płomienne serca"- żona Kukułki, "Dziewczęta z Nowolipek"- stróżka Prymasiakowa; "Wrzos" - jako macocha Kazi. Aktorka zmarła jeszcze przed wybuchem wojny - 21 lutego 1938 w Warszawie.
Jagna Janecka - właściwie Agnieszka  Dobrzyńska . Urodziła się 21 kwietnia 1921 r . Jako 18 - letnia dziewczyna wystąpiła w Teatrze Ateneum w Warszawie w sztuce "Szczęśliwe dni" - zyskała uznanie widzów i krytyki. Wystąpiła w trzech filmach - "Strachy" - to ona pomalowała pomadką fotografię gwiazdy rewii Zygmunta Modeckiego,(Eugeniusz Bodo), a potem w garderobie pobiła się z główną bohaterką,Teresą Sikorzanką (Hanka Karwowska), "Florian" 1938 - jako Ewa, "Czarne diamenty"- 1939 jako Lili. Śliczną utalentowaną młodą aktrkę widziano po raz ostatni w czasie wojny w Warszawie w 1943 r - jej losy nie są znane. 
Maria Dobrzyńska - Janecka - Wasowska. Młodsza siostra Jagny. Urodziła się 24 lutego 1928 r.w Koronowie. Jako 4- letnie dziecko wystąpiła, obok Stefana Jaracza i Seweryny Broniszówny w filmie - "Biała trucizna". Aktorka teatralna i radiowa. Jako sanitariuszaka brała udział w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie pracowała na scenach stolicy w Teatrze Rozmaitości, Małym, Nowej Warszawy, Młodej Warszawy i Klasycznym. Użyczyła głosu Jackowi (śp- Lechowi Kaczyńskiemu) w filmie - "O dwóch takich co ukradli księżyc". W latach 50 zrezygnowała z kariery. Była żoną kompozytora - Jerzego Wasowskiego - który razem z Jeremim Przyborą stworzył "Kabaret Starszych Panów". Zmarła w wieku 84 lat - 2 sierpnia 2012 r.Synem Marii Wasowskiej jest Grzegorz Wasowski dziennikarz i satyryk.